Калімба космічний інструмент, що прийшов до нас із африканського континенту. У себе на батьківщині калімба має понад десять окремих назв. Це говорить про те, наскільки вона популярна серед місцевих народностей та племен. Гра на калімбі супроводжує безліч традиційних африканських обрядів. За межами Африки калімба відома не гірше – вона ідеально доповнює музичні композиції різних жанрів, особливо серед виконавців фолькмузики у всьому світі.
З чого зроблена калімба
На резонаторному корпусі (буває різної форми) розміщується ряд або кілька рядів дерев'яних, бамбукових чи металевих пластин-язичків. Тонкі пластинки-язички закріплені на поверхні резонатора. Розміри та форма язичків впливають на тональність, а кількість нот залежить від кількості клавіш.
У найпростіших зразків – плаский, суцільний, у складніших – порожній (коробка) резонатор.
Зустрічаються калімби з панцира черепахи, кокосу, гарбуза та інші. На резонаторній дошці (лицьовій частині калімби) кріпиться від 4 до 30 язичків. Їх довжина – 30-100 мм; ширина – традиційно не більше 3-5 мм.
Звучання
Калімби з порожнім резонатором створюють неповторний низький гомін, а цілісні калімби своїм крихким звучанням нагадують музичну скриньку. Також своєю дивовижною чистотою гра калімби нагадує музичні дзвіночки, але самі мелодії звучать напрочут насичено та багатогранно.
А ще калімба це маленький Ханг! Так-так, по налаштуваннях та звучанню вона найбільше до нього наближена, але в рази меньша за розміром та не так багато коштує ;)