Бар чаймс

Sky Jam Percussion
Бар чаймс (від англ. bar chimes – дзвін прутків) – перкусійний музичний інструмент, споріднений з традиційними азіатськими вітряними дзвіночками.
У світі широко поширена інша назва цього інструмента – mark tree: на честь його винахідника, студійного перкусіоніста Марка Стівенса. Він придумав бар чаймс у 1967 році, але коли не зміг дати йому назву, то перкусіоніст Еміль Річардс назвав інструмент «mark tree». В Україні більш поширеною є назва
«bar chimes», або ж просто «chimes».


Звучаня

Металеві прутки різної довжини звучать від зіткнення один з одним. Музикант, що грає на бар чаймсі, проводить по пруткам рукою або металевою паличкою, від чого вони починають рухатися. Залежно від напрямку руху, можливе висхідне та низхідне звучання. Прутки інструмента не налаштовуються на ноти, але найчастіше різниця в звучанні сусідніх стрижнів варіюється від 1/5 тону до півтону і навіть більше.


Матеріали

Для основи наших бар чаймсів використовуємо якісні породи дерева, що надає інструменту краси. Також таке дерево є міцною основою, щоб утримувати стрижні, які виготовляємо з дюралюмінію та рідше з латуні. Також майстерня Sky Jam Percussion у процесі пошуку інших металів та нового звучання.
sky jam percussion
Оставьте телефон и мы Вам вскоре перезвоним!
Наш номер для связи
+380963445447